вологість:
тиск:
вітер:
На Барбадосі вперше за 20 років побачили найменшу у світі змію. Вона населяє вцілілі два відсотки лісу
На острові Барбадос у Карибському морі вперше за 20 років побачили найменшу у світі змію, яка належить до виду на межі зникнення. Оскільки 98 відсотків лісів у країні постраждали від вирубування, тепер ці змії зустрічаються лише на невеликій вцілілій території. Як й іншим місцевим рідкісним видам, знищення лісів загрожує цим зміям зникненням, адже особинам різної статі буде важче перетинатися та розмножуватися. Про це розповів сайт Mongabay.
Найменша у світі змія на руках одного з науковців. Connor Blades
Якою є найменша у світі змія?
Пошуками змії Tetracheilostoma carlae , яка водиться лише на Барбадосі, понад рік займалися працівники громадської організації Re:wild. Їхні пошуки ускладнювалися тим, що довжина тіла цієї змії становить лише 7,5-10 сантиметрів, а товщина — як у спагетті. Крім того, ці змії позбавлені зору, тож ведуть прихований спосіб життя, більшість якого проводять під землею.
Найменша у світі змія розміром до 10 сантиметрів. Connor Blades
Під час обстеження лісу науковці знайшли одну з особин цього виду під каменем біля кореня дерева. Щоб відрізнити її від іншого подібного виду, інвазивних сліпунів брамінських ( Indotyphlops braminus ), дослідникам довелося вивчити змію під мікроскопом в університеті. Після того як належність змії до T. carlae підтвердили за помаранчевими смугами та візерунком на голові, тварину відпустили.
Як часто науковці натикаються на зниклі види
🦎 На Галапагоських островах дослідники зафіксували вид крихітного гекона, про існування якого було відомо лише за рештками віком 5000 років і який майже зник через інвазивних пацюків.
🕷 У Португалії науковці відшукали павучиху з десятьма дитинчатами, які належать до виду, що востаннє бачили в країні 92 роки тому.
🦇 У Бразилії ж помітили вид кажана, якого не бачили з часів його відкриття у 1916 році. Однак через діяльність людини в регіоні йому загрожує остаточне зникнення.

Новини рубріки

Павуки вже живуть у вашій квартирі: чому це відбувається та чи справді вони "вивчають" людей
25 липня 2025 р. 16:09

Вчені створили повний каталог підводних каньйонів Антарктиди
25 липня 2025 р. 16:06

Ни чешуя, ни перья: ученые нашли древнюю рептилию с ногтями на спине
25 липня 2025 р. 16:03