вологість:
тиск:
вітер:
ДНК-дослідження спростовують заселення Австралії людьми 65 тисяч років тому — нова версія
Про це йдеться в новому дослідженні з журналу Archaeology in Oceania, яке передають Хроніки Обухова .
Автори роботи — дослідники з Університету Ла-Троб (Австралія) та Університету Юти (США) — провели порівняльний аналіз ДНК сучасного населення Сахулу. Виявилося, що всі вони мають приблизно 2% неандертальської ДНК — аналогічно до інших неафриканських популяцій. Це вказує на те, що предки мешканців Сахулу повинні були пройти через Європу або Західну Азію післ я контакту з неандертальцями, тобто після 51 тис. років тому .
Також дослідники зафіксували 2–5% денисівської ДНК, але не виявили домішок від більш давніх гомінідів, як-от Homo floresiensis чи Homo luzonensis.
Ці дані суперечать попереднім археологічним знахідкам, які датують перші сліди присутності людей у регіоні 65 тис. років тому — зокрема, стоянку Мадджедбебе в Австралії та артефакти з Нової Гвінеї.
Вчені не відкидають, що раніші хвилі міграції могли бути, але не залишили генетичного сліду в сучасному населенні через вимирання або ізоляцію. Інше можливе пояснення — ці ранні знахідки не належать Homo sapiens, а могли бути створені денисівцями, які мешкали в Азії десятки тисяч років до цього.
Тож генетичні дані не підтверджують теорію про заселення Сахулу людьми 65 тис. років тому. Найбільш вірогідною вважається модель швидкого розселення Homo sapiens на схід після контактів з неандертальцями, що сталося не раніше ніж 50–51 тис. років тому .

Новини рубріки

Павуки вже живуть у вашій квартирі: чому це відбувається та чи справді вони "вивчають" людей
25 липня 2025 р. 16:09

Вчені створили повний каталог підводних каньйонів Антарктиди
25 липня 2025 р. 16:06

Ни чешуя, ни перья: ученые нашли древнюю рептилию с ногтями на спине
25 липня 2025 р. 16:03