Рідкісна вроджена патологія спинного мозку проявилася у японця лише у 75 років

28 липня 2025 р. 13:14

28 липня 2025 р. 13:14


У 75-річного японця виявили рідкісну вроджену патологію спинного мозку — частина його шкіри на спині вгиналася всередину до спинного мозку, спричиняючи неприємні відчуття в кінцівках. Це перший випадок такої патології, яка супроводжувалася порушенням формування судин навколо спинного мозку. Чоловіку виправили й патологію спинного мозку, і судин, відновивши його здатність нормально ходити. Про випадок розповіли в статті Journal of Medical Case Reports .

Місце вгинання шкіри до спинного мозку на рентгенограмі. Kobayashi et al. / Journal of Medical Case Reports, 2025

Як вроджена патологія проявилася у 75 років?

До 75 років чоловік не мав серйозних травм чи порушень роботи кінцівок, як і сімейної історії хвороби. За чотири місяці до звернення в нього з’явилася парестезія в ногах — відчуття поколювання чи заніміння. На момент звернення чоловік не міг самостійно стояти протягом понад хвилини та підіймався й спускався сходами лише за допомогою перил. Під час попереднього обстеження йому діагностували пухлину в спинному мозку та спрямували до відділення ортопедичної хірургії для подальшого обстеження та її видалення. Місцеві лікарі помітили на його шкірі в районі попереку заглиблення, де тканини занурювалися вглиб тіла.

Зовнішній вигляд вгинання шкіри, яке досягало спинного мозку. Kobayashi et al. / Journal of Medical Case Reports, 2025

Зовнішній вигляд вгинання шкіри, яке досягало спинного мозку. Kobayashi et al. / Journal of Medical Case Reports, 2025

Провівши рентгенографію та комп’ютерну томографію, лікарі з’ясували, що утворення на спинному мозку не є раковою пухлиною, а натомість виникло через контакт оболонок спинного мозку зі шкірою. Оскільки й нервова, й епітеліальна тканини походять з одного зародкового листка, то причиною патології чоловіка виявилося їхнє нероз’єднання протягом ембріонального розвитку. Це супроводжувалося тим, що артерії та вени чоловіка в цій ділянці спинного мозку з’єднувалися напряму, без посередництва капілярів, через що нервова тканина недостатньо насичувалася киснем. Прояв цих патологій у віці аж 75 років може бути пов’язаним із тим, що у чоловіка поблизу спинного мозку з’явилася ліпома — доброякісна пухлина з жирової тканини, яка виникає у середньому та старшому віці.

Які незвичні патології спинного мозку діагностували раніше

🤯 Ушкодження спинного мозку, яке позбавило молодого чоловіка здатності ходити, з’явилося в нього внаслідок щоденного вдихання звеселяючого газу.

🤰 Здорова жінка народила дитину з недорозвиненим хребтом і спинним мозком нижче грудного відділу — ця патологія зазвичай проявляється у дітей, чиї матері мали діабет у період вагітності.

🙈 Кіста біля спинного мозку затиснула корінці нервів, відповідальних за роботу м’язів тазу, спричинивши в чоловіка передчасні та болючі еякуляції.

👀 А у США хірурги провели молодій дівчині операцію з видалення пухлини спинного мозку, ввівши всі потрібні інструменти через очницю та ніс.

Поділитися із друзями!

Рідкісна вроджена патологія спинного мозку проявилася у японця лише у 75 років

Джерело: nauka.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua