вологість:
тиск:
вітер:
Citroen e-C4: такий самий, тільки електричний
Ця модель відразу привернула мою увагу, щойно з’явилася ще у 2020 році. Адже окрім нового цікавого форм-фактору крос-хетчбеку, стилізованого під купе, відразу було анонсовано електричну версію Citroen C4! Щоправда, появу цієї модифікації довелося трішки почекати, але воно того вартувало! Зараз про все розповім, поїхали!
Історія моделі
Та згадаємо, що історія моделі С4 почалася у 2004 році, коли французький автовиробник розробив зміну моделі Xsara. Новинка вирізнялася дуже оригінальним та цікавим дизайном. Дебютував Citroen C4 у варіантах 5- та 3-дверного хетчбека, останній ще називали купе. А потім на додачу з’явилися седан та компактвен Picasso! І оскільки Citroen С4 випускався не тільки в Європі, а ще в Китаї та Аргентині, життєвий цикл першого покоління тривав досить довго. Довго протримався на конвеєрі і С4 другого покоління, яке з’явилося у 2010 році. Але на відміну від попередника друга генерація була доволі стриманою в дизайні, якщо ми говоримо про Citroen. Бути одним з поміж звичайних хетчбеків це звісно непогано, але французький бренд цінують не за стриманість і класичність.
Тож новий Citroen C4 змінився кардинально, настільки, що порівнювати його з попередником навіть не має сенсу – це два абсолютно різні автомобілі! У третій генерації, що побачила світ у 2020 році, Сітроен вирішив змінити форм-фактор моделі і тепер С4 це скоріше крос-хетч. Саме так його позиціонує виробник. Модель досить сміливо поєднує в собі стиль 5-ти дверного хетчбека та сміливий вигляд кросовера.
Комплектації та ціни
Електромобіль Citroen e-С4 пропонується для українських покупців у єдиній, але відразу гарно оснащеній версії. Це комплектація Shine, яка зараз вартує 1 440 700 грн. (десь 34 500 доларів).
До переліку її обладнання входить зокрема Клімат-контроль, парктроніки та камера заднього огляду, мультимедійна система з навігацією, бездротова зарядка для смартфона, безключовий доступ, LED фари та адаптивне дальнє світло, 18 легкосплавні колісні диски.
Техніка
Автомобіль побудовано на платформі CMP/e-CMP, яка розрахована як на створення авто з ДВЗ, так і на електромобілі. На момент своєї появи e-C4 пропонувався з батареєю 50 кВт*год та електромотором потужністю 136 к.с. і крутним моментом 260 Ньютоно-метрів. Заявлений запас ходу за циклом WLTP – 350 км.
Але тепер тут трохи більша батарея на 54 кВт*год та новий, потужніший та сучасніший електромотор від компанії e-Motors потужністю вже 156 к.с.! Збільшився і запас ходу – до 420 км за циклом WLTP. Ємність акумулятора збільшили зокрема за допомогою іншої пропорції основних складників батареї Li-Ion NMC (літію, нікелю, марганцю та кобальту). Важливо зауважити, що акумулятор має гарантію 8 років або 160 000 км пробігу, під час яких виробник гарантує збереження 70% зарядної ємності. А загальна гарантія точнісінько така сама, як і на Citroen C4 з бензиновим або дизельним двигуном.
Дизайн
Створюючи стиль та дизайн нового Citroen C4, стилісти, на мій погляд, надихалися такими концептами, як CXPERIENCE (2016 р.) та 19_19 Concept (2019 р.). Особисто мені подобається, що електро-версія зовні (та й всередині) нічим не відрізняється від версії з ДВЗ. Головна оптика V-подібної форми, стиль купе-кросоверу, великі колеса по кутах кузова (у звичайної версії диски 17”, а в електро – 18”) та яскрава палітра кольорів. Привертає увагу і сам кузов з похилою лінією даху, змушуючи на мить замислитися, а яка саме новинка перед вами? На кормі ансамбль ліхтарів, спойлера та скління виглядає інтригуюче з будь-якого ракурсу! На перший погляд, скидається, що скло задніх дверей складається з двох частин, що розділяється тим самим спойлером, але насправді воно єдине ціле!
Заради справедливості відзначимо, що таке рішення не нове і свого часу вже застосовувалося такими брендами, як Pontiac, Toyota та Mitsubishi. Виходило у всіх по-різному і таке подвійне скло має як свої плюси, так і мінуси. Ну а в С4 ставка була зроблена на стиль та дизайн. До того ж це посилання до найпершого С4 – того самого тридверного хетчбеку. Забігаючи наперед скажу, що таке скло трохи викривлює картинку, але це не критично.
Дизайнери дійсно постаралися на славу, оригінально поєднавши стиль п’ятидверного хетчбеку та вигляд кросовера, приправивши все це сміливими та цікавими рішеннями. Але ж іншого від Сітроєна ми й не чекаємо, правда?
Cалон та практичність
Інтер’єр С4 також готовий вражати. Звичайно, всередині ви не знайдете фантастичних рішень, взятих безпосередньо у прототипів, але він також має багато цікавинок. Досить масивну передню панель зробили фактурною і що важливо – практичною. Вона просто рясніє різноманітними поличками та нішами, націленими в першу чергу на зберігання наших гаджетів. І найголовніша фішка для них – це вбудований Smart Pad Support, тобто спеціальна підставка-тримач для планшетів, яка може перетворити місце пасажира на місце справжнього ралійного штурмана. Сховати планшет (або будь-що інше) можна тут же – у спеціальну висувну скриньку, що знаходиться над “бардачком”. Останній, до речі, від всіх цих нових фішок менше не став, що тішить.
Також в салоні вже знайомі нам невелика цифрова панель приладів з нетиповою бічною підсвіткою (на кшталт як у деяких телевізорів) і 10-дюймовий центральний дисплей з HD якістю, окремий блок двозонного клімат-контролю і селектор “автомата”, виконаний у вигляді клавіші-джойстика. Втім, серед новаторських ідей є і певні ретро-мотиви: наприклад, кермо з широкою нижньою спицею нагадує мені Citroen CX.
Мультимедійна система майже немає фізичних кнопок, але її меню тим не менш не перевантажене і не складне. Трохи незвичний прямокутний формат – екран набагато ширше, ніж вище – але у користуванні цілком зручно. Що сподобалось відразу так це оновлена картинка з камери заднього огляду – вона стала краще! Ще б прибрати “сліпі” зони по боках від авто під час її вмикання. Але якщо розглядати її як камеру заднього огляду із розширеними панорамними функціями, то тоді все стає на свої місця. Звісно, є окреме меню, присвячене рівню заряду батареї, витратам енергії та заряджанню. Є навіть підказка, де саме знаходяться порти для зарядки.
Місця в салоні електричного С4 стільки ж, як і у звичайного, відрізнити ці версії зсередини рахуйте неможливо. Тобто жодних компромісів по вільному простору або комфорту водія чи пасажирів. Місця по висоті мені зі зростом 1,82 вистачає як спереду, так і позаду, і навіть похила лінія даху не створює додаткових проблем. І тільки якщо бути ну дуже прискіпливим, то можна помітити, що подіум під подушкою заднього сидіння трішечки більший (там частково приховано батарею). Але це жодним чином не впливає на комфорт посадки. Єдині зауваження, які в мене лишились (але вони притаманні і С4 із ДВЗ) – це високі і широкі пороги та занадто нахилений вперед підголівник, який не регулюється за кутом нахилу, а тільки за висотою.
Багажник
Багажник має 380 літрів, тож і тут без компромісних рішень. Адже це рівно стільки ж, скільки у версії з ДВЗ. Відповідно, плюси і мінуси багажного відсіку нам вже відомі. Так, покритикувати його можна за високий та широкий поріг, а похвалити за гарне оздоблення і окремий отвір в спинках сидінь для вузьких та довгих предметів. Єдине що запаску шукати марно, тут передбачений лише ремкомплект.
Ходові якості
Хоча тест електромобіля далеко не перший, тим не менш дивуєшся, коли відразу після запуску… системи можна легко рушати. Жодних прогрівів, жодних зайвих звуків. Безперечно, при зміні авто з ДВЗ на електро є в цьому своя “магія”. Так само як і рівне і впевнене прискорення майже з будь-якої швидкості. Потужності цілком достатньо, адже електродвигун видає 115 кВт, тобто 156 к.с., а для авто такого формату цього буде вистачати і для динамічної їзди.
Так, виробником обіцяні 9,2 секунди прискорення до першої “сотні”, що вже швидше, аніж турбобензинового 1.2 PureTech та турбодизельного 1.5 BlueHDi, що пропонуються у нас. Але на практиці Citroen e-C4 виявився ще швидшим! На вправу 0-100 км/ч він витратив лише 8,88 с! Ще не спорткар, але враження від насиченого рівномірного прискорення дуже приємні. Тож за ними він здатний випередити версії зі “звичайними” двигунами. Та й по крутному моменту у 260 Н/м він поступається тільки дизелю (300 Н/м).
Сильною стороною електромобіля є не тільки передова для його класу динаміка, але й гармонійний рух без ривків та різких прискорень. В звичайному режимі руху (а всього їх тут три) це збалансований автомобіль, націлений на комфорт руху. А от у спортивному всі його реакції, а найголовніше на акселератор, вельми загострюються! Ходова з технологією Progressive Hydraulic Cushions дозволяє м’яко відпрацьовувати невеликі нерівності. На практиці це особливо помітно під час проїзду “лежачих поліцейських”, які іноді залишаються взагалі невідчутними для водія. Досить м’яко проходить підвіска і багато нерівностей, причому її робота справді в чомусь схожа на пневмопідвіску. І не відразу згадаєш про те, що спереду тут стійки Мак-Ферсона, а ззаду напівзалежна балка.
Витрата та зарядка
Citroen e-C4 під час тесту тримався максимально близько заявлених характеристик як споживання, так і поповнення енергії. На подолання кожних ста міських кілометрів він витрачав близько 14-16 кВт*год, як і зазначено в характеристиках (за циклом WLTP). Відповідно, батареї ємністю 54 кВт*год суто математично має вистачати на 385 км. А додайте сюди режими рекуперації, їзду “накатом” – і виходить під 400 км, які і долав Citroen e-C4 (при заявленому запасі у 420 км за циклом WLTP). Так, з одного боку на вулиці була ще тепла погода, з іншого – постійно працював клімат-контроль.
Щодо зарядки, то робити її можна двома шляхами: за допомогою змінного струму (АС) та порту Type 2, за яким швидкість сягатиме 11 кВт за годину; або за допомогою постійного струму (DC) (порт CCS Combo 2) на швидкісних зарядних станціях швидкістю до 100 кВт за годину. Але варто пам’ятати, що чим ближче до повного заряду, тим повільніше буде йти зарядка. Тож якщо від 20 до 80% заряду батареї на швидкісний станції можна поповнити десь за 30 хв, то дожати “до повного” знадобиться приблизно ще стільки ж часу. Та можна розраховувати на невеликий “піт-стоп” у зарядки хвилин на 10, аби дозарядити 9-11 кВт*год, себто на 60 км пробігу. Рахуйте, приблизно на день їзди містом.
Висновок
Марка, яка привчила нас до того, що її автомобілі завжди виділяються на загальному тлі, просто не могла зробити очевидною досить знакову для себе модель, що повною мірою стосується і її електричної версії. Citroen e-C4 сподобався своїми поєднаннями стилю та характеристик, при чому не йдучи на компроміси. Так, він дещо дорожчий за версії з ДВЗ, але при тому динамічніший і краще оснащений.
Джерело: www.autocentre.uaНовини рубріки
Recaro врятовано: у компанії з'явився новий інвестор
04 грудня 2024 р. 17:10
За три місяці столичних водіїв оштрафували за неправильне паркування на 26,4 млн грн
04 грудня 2024 р. 17:07
Nio готує новий бюджетний електрокар для ринку Європи (фото)
04 грудня 2024 р. 16:15