Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

07 січня 2025 р. 16:05

07 січня 2025 р. 16:05


З появою моделі CX-5 Mazda увірвалась в ряди популярних кросоверів. Перша генерація моделі вийшла на ринок у 2012 році та випускалась до 2017 року. Друге покоління моделі було вперше показано у Лос-Анджелесі наприкінці 2016 року, а продажі стартували у 2017 році. Це покоління моделі випускається і досі. Воно носить заводський індекс KF.

Дизайн зовнішності в порівнянні з першім поколінням моделі змінився досить сильно і відрізнити першу від другої CX-5 дуже легко. А от технічна частина стала швидше еволюцією першого покоління і відмінності не такі разючі.

Розібратися у всіх нюансах експлуатації CX-5, а також проблемах, які можуть виникнути, нам допомагають наші друзі з офіційного дилерського центра Mazda на Почайній .

Кузов Mazda CX-5

При виборі Mazda CX-5 з пробігом варто звертати увагу на стан лакофарбового покриття.  Як відомо, в японських кросоверів товщина фарби не така велика і покриття досить легко страждає від камінців на дорозі. Тож треба оглянути автомобіль, чи немає сколів на капоті, передніх кузовних стійках, а також передній поверхні даху над лобовим склом.  Особливо уважно радимо придивлятись до автомобілів червоного кольору, тому що ця фарба доволі складна у підборі. Якщо ви вирішите її підфарбувати не в офіційних дилерів, то велика ймовірність, що фарбу в колір вам не підберуть і будуть видні сліди ремонту.

Модель доволі молода, тож системних проблем по корозії в неї нема.  Але зважаючи на чималу кількість привезених зі США “битків” необхідно бути уважним і перевірити якість ремонту такого авто перед купівлею.

Двигуни Mazda CX-5

Друге покоління моделі CX-5 в Україні продавалась з трьома двигунами на вибір: бензиновими Skyactive-G 2,0 та 2,5 л, а також з турбодизелем Skyactive-D 2,2 л. Всі ці двигуни знайомі за першим поколінням моделі.

Конструктивно бензинові двигуни 2,0 та 2,5 дуже близькі. Головна різниця – це їх робочий об’єм. Тож і особливості експлуатації в них спільні.

Характерною особливістю бензинових двигунів серії Skyactive-G є високий ступінь стиснення, який складає 14:1. Завдяки цьому цього досягається висока ефективність згоряння та гарні показники економічності.

mazda cx-5 KF

Попри побоювання, що ці двигуни будуть примхливими, досвід першого покоління моделі показав, що вони навпаки дуже витривалі.

При такому високому ступені стиснення двигун природно схильний до виникнення детонації. З нею вдалось поборотись рядом технологічних рішень. Проте, заправляючи CX-5 низькоякісним пальним ви наражаєте його на зайву небезпеку. Хоча паливна система живуча і перше, що може потребувати уваги – це форсунки . Вони виживають 200 000 км і більше, при нормальній експлуатації. Але якщо використовувати паливо сумнівної якості, то форсунки можуть вийти з ладу. Щоправда, це зауваження актуальне для будь-якого сучасного авто.

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

Також від неякісного пального страждають свічки запалювання . За регламентом їх заміна відбувається кожні 120000 км. А у разі використання неякісного пального, заміну потрібно буде зробити значно раніше. Тому оптимальною буде заправка автомобіля пальним з октановим числом не нижче 95 на відомих АЗК та на заправках, які гарантують якість.

Що стосується заміни оливи, то завод дає регламент 15-20 тисяч км, залежно від того це двигун Євро-5 чи Євро-6. Однак, на вживаних автомобілях бажано зробити заміну кожні 10000 км, щоб забезпечити кращий захист двигуна.

Рекомендовані оливи WOLF для Mazda CX-5

Двигун Олива
CX-5 Skyactiv-G 2.0, бензин WOLF OFFICIALTECH 0W20 LS-FE , 5 л

CX-5 Skyactiv-G 2.5, бензин WOLF OFFICIALTECH 0W20 LS-FE , 5 л

CX-5 Skyactiv-D 2.2, дизель турбо WOLF OFFICIALTECH 0W30 LL III FE , 5.1 л

На бензинових двигунах газорозподільчий механізм має ланцюговий привід. Завод-виробник вказує, що ланцюг розрахований на весь термін роботи двигуна.  Як кажуть нам спеціалісти сервісу, випадків заміни ланцюга навіть на автомобілях з пробігами понад 300 тисяч км наразі не було.

Догляд за паливною системою зводиться до заміни паливного фільтра на 200 тис.  Він встановлений в баку. Але замінити його доволі легко. Потрібно зняти заднє сидіння під якими знаходиться інспекційне вікно з доступом до паливної помпи та фільтра.

На CX-5 першого покоління були характерні проблеми з котушками запалювання . Але при зміні генерації їх доопрацювали і зараз з ними все добре.

Конструктивною особливістю двигуна 2,5 л є те, що в ньому встановлена система відключення частини циліндрів. При рівномірних і невисоких навантаженнях двигун може вимикати 2 з 4 циліндрів для економії пального. Ця система зустрічається на автомобілях випуску після 2018 року.

Ще одним елементом, чутливим до якості бензину є каталітичний нейтралізатор. Від неякісного пального він може руйнуватись. Керамічний пил затягує через випускний колектор у двигун, що приводить до задирів на стінках циліндрів. Тож при купівлі автомобіля варто звертати на це увагу. Не зайвим буде провести ендоскопічне дослідження стану циліндрів.

mazda cx-5 KF

Цікавий нюанс, що двигуни 2.0 та 2.5 л дуже близькі не тільки конструктивно, але й за витратами. Це стосується як витрат пального, так і вартості обслуговування. Для прикладу, різниця в об’ємі оливи, яка потрібна для заміни складає 4,5 л у двигуна об’ємом 2 л і 4,8 л у двигуна 2.5 л. Тобто різниця складає лише 300 г!

А як же поводяться автомобілі з дизельним двигуном? Адже в першому поколінні CX-5 турбодизелі були доволі проблемними двигунами. Вони страждали від дефіциту оливи, через неефективну роботу помпи. Але при зміні поколінь моделі, дизельний двигун відчутно доопрацювали та проблеми з системою змащування зникли. Проте він все одно не популярний, адже за витратами він не сильно відрізняється від бензинового. Такий двигун можна порадити тим, хто багато їздить по трасі, адже в такому режимі він економніший.

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

При купівлі машини з турбодизелем радять звертати увагу на стан радіаторів. Вони схильні забиватись пухом і пилом, що може призвести до перегріву двигуна. Цікаво, що в бензинових двигунах також варто періодично чистити радіатори. Але ці мотори не так схильні до перегріву, як турбодизель.

Також в турбодизеля варто звертати увагу на стан ременя, який обертає не тільки генератор, але й помпу системи охолодження. Стан ременя треба контролювати на кожному ТО.

Як і у багатьох сучасних двигунів використання клапана EGR призводить до того, що у впускному колекторі утворюється наліт із сажі та масляного пилу. Тому кожні 100 000 км потрібно знімати та чистити впускний колектор. Особливо це стосується автомобілів які багато їздять в місті. Адже, в коротких міських поїздках турбодизельний двигун не встигає як слід прогрітися, і це призводить до пришвидшеного утворення відкладень.

Коробки передач та привід Mazda CX-5

Для моделі CX-5 пропонувалось як механічна, так і автоматична коробки передач. Але зустріти машину з “механікою” практично неможливо. Тому сьогодні ми говоримо про “автомат”. На CX-5 другого покоління використовується шестиступеневий гідромеханічний “автомат”.

Автоматичні коробки надійні та не створюють проблем власникам. Що стосується обслуговування, то потрібно робити заміну оливи. Заводського регламенту періодичності заміни оливи немає. Спеціалісти радять міняти оливу залежно від її стану. Індикатором необхідності заміни оливи є неприємний запах гарі та потемніння кольору. Перевіряти стан оливи в АКП радять починаючи з пробігу 50000 км і потім контролювати його кожні 20-30 тисяч.

Є два варіанти заміни оливи в автоматичній коробці передач. Для часткової заміни оливи необхідно близько 2 л. Повна заміна оливи з заміною фільтра в піддоні потребує близько 4 л оливи.

Модель пропонувалась як з переднім, так і повним привідом. Що стосується повного привіду, то він у Mazda CX-5 доволі надійний. Регламенту обслуговування редукторів немає. Проте оливу в них потрібно міняти за умови, якщо машина занурювалась у воду. Тобто якщо ви приїхали на CX-5 по глибокій калюжі, яка доходила до порогів кузова, то оливу в редукторах треба міняти. Адже через сапуни в оливу редукторів могла потрапити вода. Проте, процедура – не дорога. На два редуктори потрібно всього-на-всього близько 1 л оливи.

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

Роль міжосьового диференціала в CX-5 виконує електромагнітна муфта. Вона не любить довгої їзди по бездоріжжю. Проте механізм її управління розумний і вимикає повний привід при перегріві муфти. Таким чином, автомобіль сам себе береже від пошкодження трансмісії.

Підвіска Mazda CX-5

Підвіска другого покоління Mazda CX-5 доволі типова. На передній осі встановлені стійки МакФерсон, а на задній – багатоважільна підвіска. Налаштування підвіски драйверські. Тому машина доволі жорстка на ходу. Для CX-5 пропонувались як 17 та 19-дюймові колісні диски.

MICHELIN Aplin 7

Розміри шин

225/65 R17
225/50 R19

Орієнтовна вартість

8 090 грн
12 750 грн

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

Розміри шин

225/65 R17
225/50 R19

Розміри шин

Орієнтовна вартість

8 090 грн
12 750 грн

Орієнтовна вартість

* Орієнтовна вартість, грн на прикладі зимової шини Michelin Alpin 7

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

Характерна особливість передньої підвіски CX-5 другого покоління полягає у тому, що тут використовуються не звичайні задні сайлентблоки, а гідравлічні. Вони виявились не тільки більш ефективними, але й надійними. Навіть на пробігах кількасот тисяч кілометрів немає статистики, щоб була потрібна заміна важеля через вихід з ладу цих сайлентблоків. Значно частіше важіль міняють через кульову опору.

mazda cx-5 KF

Що стосується стійок стабілізатора, то вони можуть виходити до 120 тисяч км, що теж є хорошим результатом. До амортизаторів теж немає зауважень. Вони можуть прослужити 120 тисяч км і більше.

Стосовно конструкції задньої підвіски, то є характерна для багатьох автомобілів проблема з тим, що закисають розвальні болти. Щоб такого не ставалося, радять раз на рік проводити процедуру регулювання розвалу та змащувати болти. Тоді рухливість болтів залишається і вони не прикипають. Якщо це вже сталося, то їх потрібно зрізати й доведеться змінювати важіль.

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

Що стосується надійності задньої підвіски, то вона ще більш витривала ніж передня. Наприклад стійки задніх стабілізаторів виходжують по 150 000 км. Стільки ж служать й амортизатори.

Рекомендовано до покупки

Після аналізу витривалості всіх агрегатів стає очевидно, що Mazda CX-5 другого покоління – дуже вдалий і надійний кросовер. Характерні проблеми, які були у першого покоління моделі, ліквідували. Тому можна сміливо порадити CX-5 до покупки. Але, щоб обрати достойний екземпляр необхідно перед купівлею зробити гарну діагностику. В першу чергу це стосується перевірки стану двигуна та автоматичної коробки передач.

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

Найбільш вдалим є варіант CX-5 з 2,5 літровим бензиновим двигуном. Його витрати пального практично такі ж як і у дволітрового, проте він має більший запас потужності та тяги. Вартість обслуговування цих двигунів майже ідентична. Але при цьому машини з двигунами 2,5 мають значно кращу комплектацію.

Невже цей кросовер зовсім не ламається? Огляд Mazda CX-5 (KF)

Джерело: www.autocentre.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua