Судитимуть підприємницю з Бара за привласнення понад 560 тисяч гривень бюджетних коштів

22 червня 2026 р. 19:28

22 червня 2026 р. 19:28


Слідчі поліції завершили розслідування та скерували до суду обвинувальний акт стосовно підприємниці, яка під час капітального ремонту дорожнього покриття у місті Бар привласнила понад 560 тисяч гривень із місцевого бюджету, а потім легалізувала ці кошти.

Про це повідомляє редакція сайту «Новини Вінниці» з посиланням на Головне управління Національної поліції у Вінницькій області.

У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що протягом 2023–2024 років між відділом житлово-комунального господарства, комунальної власності та капітального будівництва Барської міської ради та фізичною особою-підприємцем були укладені договори на ремонт доріг.

«Підприємиця перебувала на загальній системі оподаткування, проте внесла до офіційних актів приймання виконаних будівельних робіт завідомо неправдиві відомості. Вона включила до вартості робіт суми єдиного податку, який насправді не підлягав нарахуванню. У подальшому міська рада оплатила ці документи за рахунок бюджетних коштів громади. Судові експертизи підтвердили, що внаслідок таких дій місцевому бюджету було завдано збитків на суму понад 560 тисяч гривень.

Щоб приховати походження незаконно отриманих грошей, обвинувачена здійснила низку фінансових операцій. Вона перерахувала кошти на рахунки інших фірм та підприємців під виглядом повернення позик. Таким чином жінці вдалося легалізувати понад 504 тисячі гривень» , – повідомили в поліції.

Слідчі відділення поліції № 1 Жмеринського районного відділу поліції кваліфікували дії підрядниці за трьома статтями Кримінального кодексу України: привласнення та розтрата майна у великих розмірах, службове підроблення та відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом. За скоєне їй загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Судитимуть підприємницю з Бара за привласнення понад 560 тисяч гривень бюджетних коштів

Джерело: news.vn.ua