Нові вольєри, ремонт і автомобіль для відлову: у Луцьку оновили програму для безпритульних тварин

24 червня 2026 р. 12:40

24 червня 2026 р. 12:40


У Луцьку оновили Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2025–2030 роки. Загальний обсяг фінансування програми становитиме майже 187 мільйонів гривень, більшу частину яких планують виділити з бюджету громади.

Відповідні рішення ухвалили депутати під час 95-ї сесії Луцької міської ради у середу, 24 червня.

Згідно з оновленим паспортом програми, на її реалізацію протягом шести років передбачили 186,8 мільйона гривень. Із них понад 173 мільйони гривень становитимуть кошти бюджету громади, ще майже 13,8 мільйона гривень планують залучити з інших джерел.

Основним виконавцем програми залишається комунальне підприємство «Ласка». Кошти спрямують на відлов, стерилізацію, вакцинацію, лікування, ідентифікацію та прилаштування безпритульних собак і котів.

Крім того, програмою передбачене подальше розширення потужностей підприємства. Зокрема, йдеться про будівництво нових вольєрів для утримання тварин, капітальний ремонт приміщень та придбання спеціалізованого автомобіля для відлову безпритульних тварин.

У пояснювальній записці зазначається, що метою програми є зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами, розвиток системи реєстрації домашніх тварин, збільшення кількості адопцій та створення безпечних умов співіснування людей і тварин у громаді.

Також серед завдань програми — проведення інформаційних кампаній щодо відповідального утримання домашніх тварин, популяризація стерилізації та вдосконалення системи обліку безпритульних собак і котів.

Нові вольєри, ремонт і автомобіль для відлову: у Луцьку оновили програму для безпритульних тварин

Джерело: vsn.in.ua