У Горохівській лікарні встановили гібридну сонячну електростанцію

24 червня 2026 р. 17:30

24 червня 2026 р. 17:30


Горохівська громада продовжує посилювати енергетичну стійкість своїх важливих об’єктів. Черговим кроком у цьому напрямку стало встановлення дахової гібридної сонячної електростанції у КП «Горохівська багатопрофільна лікарня Горохівської міської ради».

Про це повідомляють на сайті Горохівської міської ради.

Проєкт реалізували за підтримки ГО «Екоклуб» у межах ініціативи Svarog Ukraine. Нещодавно лікарню з робочим візитом відвідали експерт у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії Дмитро Сакалюк, а також представник німецької організації-грантодавця. Гості ознайомилися з роботою нововстановленої сонячної електростанції та її значенням для забезпечення безперебійної діяльності медичного закладу.

Під час зустрічі детально проаналізували енергоспоживання лікарні та роботу сонячної електростанції. Уже сьогодні помітно перші результати: у сонячні дні станція суттєво покриває потреби закладу в електроенергії, зменшуючи навантаження на мережу та витрати на електропостачання. Ці показники підтверджують ефективність проєкту та допомагають визначати подальші кроки для підвищення енергоефективності лікарні.

Сонячна електростанція має потужність 35,7 кВт та оснащена акумуляторними батареями загальною ємністю 51,2 кВт·год. Завдяки цьому лікарня зможе продовжувати роботу навіть у разі повного відключення електроенергії.

У першу чергу резервним живленням забезпечено критично важливі підрозділи лікарні:

– відділення інтенсивної терапії;

– операційний блок;

– інші відділення терапевтичного корпусу.

Саме тут стабільне електропостачання має вирішальне значення для порятунку життя людей – від роботи реанімаційного обладнання та проведення операцій до освітлення, водопостачання та функціонування життєво важливих медичних систем.

Як зазначив заступник Горохівського міського голови Олексій Гайдук , реалізація цього проєкту є насамперед питанням безпеки громади та забезпечення безперервного надання медичної допомоги жителям навіть в умовах можливих перебоїв з електропостачанням.

Встановлення сонячної електростанції в Горохівській лікарні – це підвищення надійності роботи медичного закладу та зміцнення стійкості всієї громади.

У Горохівській лікарні встановили гібридну сонячну електростанцію

купити квартиру Луцьку

У Горохівській лікарні встановили гібридну сонячну електростанцію

Джерело: volynonline.com