Волинянин Ілля Обозовський набрав на НМТ 797 балів!

27 червня 2026 р. 09:05

27 червня 2026 р. 09:05


На випускному вечорі Іллю та всіх своїх випускників тепло вітав класний керівник Валерій Кулай.

Випускник із Горохова мріє стати хірургом, щоб допомагати людям

17-річний випускник Горохівського ліцею №1 імені Івана Франка Ілля Обозовський завершив свою шкільну дорогу блискучим результатом: склав національний мультипредметний тест 2026 року на 797 із 800 можливих балів. Ілля отримав 200 балів із біології, 200 – з математики, 200 – з української мови, а тест з історії України склав на 197 балів.

– Я просто вчився, готувався, старався… Моя мрія – допомагати людям. А для цього хочу стати хірургом-професіоналом. Тож невдовзі вступатиму до Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, – поділився Ілля з газетою «Волинь» секретом своїх успіхів і найближчими планами.

Про рідну школу він говорить із такою щирою вдячністю, яку не зіграєш і не вигадаєш:

– Я б свою школу нізащо не проміняв на іншу. У нас такі хороші вчителі! І клас наш найкращий, і друзів у мене багато. Ми чи не щовечора гуляємо Гороховом, спілкуємося, дискутуємо…

Так, уже на порозі дорослого життя, цей представник української молоді згадує свої шкільні роки – без пафосу, але з великою любов’ю до людей, які допомогли йому вирости.

– В історії ліцею наш Ілля залишиться завжди приязно усміхненим хлопцем, який випромінює щирість, простоту, готовність іти назустріч усьому новому й приходити на допомогу. У нього ніколи не було конфліктів ні з учителями, ні з учнями. Попри виняткові здібності, у його доброзичливій вдачі немає й натяку на зверхність. Де він – там скромність, вихованість і наполегливість, – так відрекомендував юне обдарування його класний керівник, відомий в Україні освітянин-новатор, учитель інформатики Валерій Кулай.

Я б свою школу нізащо не проміняв на іншу. У нас такі хороші вчителі!

Першою вчителькою Іллі була Людмила Березовська. Саме їй випала найважливіша місія – відкрити новоспеченим учням світ знань.

У середніх класах, завдяки класній керівниці, учительці фізкультури Тетяні Невинній, Ілля захопився спортом, а особливо – тенісом. А ставши старшокласником, обрав для поглибленого навчання математичний профіль.

Сам юнак, усміхаючись, зізнається, що всі предмети почав вважати однаково потрібними, захопливими й цікавими приблизно у шостому класі. Читати, розуміти, пізнавати якось само собою стало для нього важливішим за футбол та інші дитячі й підліткові забави.

– Наш Ілля завжди однаково впевнено йшов і на всі олімпіади, і на спортивні поєдинки! Навіть під час підготовки до них майже не користувався чернетками – настільки феноменальною є його пам’ять, – каже заступниця директора ліцею з навчально-виховної роботи Майя Кулай.

Під час нашої розмови Ілля також зауважив, що свої навчальні успіхи здобув, зокрема, тому, що «дуже швидко все запам’ятовує». Однак неважко уявити: за цими 797 балами НМТ стоять не лише природні здібності, а й роки наполегливої праці.

Саме так написали про свого випускника і вчителі ліцею на сторінці навчального закладу: цьому результату передували «роки наполегливої праці, допитливість, відповідальність, уміння ставити перед собою амбітні цілі та впевнено йти до них. Це – постійне прагнення до самовдосконалення і щоденна робота над собою, результат, яким може пишатися не лише родина випускника, а й увесь педагогічний колектив ліцею».

До слова, у нашій розмові Ілля вражав не лише щирістю, а й вдячністю. Насамперед – своїм чудовим батькам Ользі та Валентинові Обозовським за прекрасну сім’ю. Друзям – за справжність. Рідному Горохову – за затишок і мальовничість. А всім-всім учителям-«франківцям» – за мудрість, захопливу любов до свого покликання, до кожного учня і за те благословення в самостійне життя, яке дуже схоже на батьківське.

В унісон цій зворушливій вдячності подумалося: Ілля, як і мріє, неодмінно стане дуже хорошим хірургом. І де б не був, куди б не повела його доля, дивуватиме всіх найважливішим талантом – бути людиною, особистістю, чоловіком.

Важливо й те, що колосальні знання з біології Ілля Обозовський отримав від учительки Наталії Євгенівни Шеренговської, з математики – від учительки Ірини Вікторівни Тимчук, з української мови – від учительки Тетяни Віталіївни Кульган, з історії – від учителя Анатолія Дмитровича Медвечука.

І ще одна промовиста деталь: складати тест розумник ішов, не скориставшись послугами жодного репетитора!

Браво вам, освітяни-«франківці»!

Telegram Channel

Волинянин Ілля Обозовський набрав на НМТ 797 балів!

Джерело: www.volyn.com.ua