На Кіровоградщині викрили незаконний видобуток граніту на 1,2 млрд грн

22 червня 2026 р. 12:28

22 червня 2026 р. 12:28


На Кіровоградщині правоохоронці розкрили одну з наймасштабніших екологічних схем останніх років. Під виглядом “ліквідації небезпечних ділянок” кар’єру зловмисники роками видобували граніт, завдавши державі збитків на суму понад 1,25 млрд гривень. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Офіс Генпрокурора.

Схема під прикриттям “ліквідації”

Як встановило слідство, фігурантом справи став арбітражний керуючий (ліквідатор) одного з відкритих акціонерних товариств Кропивницького. Після того, як термін дії спеціального дозволу на користування Сухокліївським родовищем граніту офіційно завершився, видобувні роботи не припинилися.

Аби уникнути відповідальності, організатори схеми діяли під виглядом «ліквідації небезпечних ділянок» кар’єру. Насправді ж протягом кількох років на об’єкті провели щонайменше 12 масштабних вибухових робіт. Результатом такої “діяльності” став незаконний видобуток понад 375 тисяч кубометрів корисних копалин загальнодержавного значення.

На Кіровоградщині викрили незаконний видобуток граніту на 1,2 млрд грн

74 томи доказів

Для документування злочину правоохоронцям довелося провести кропітку роботу. Слідчі вилучили великі обсяги фінансової та виробничої документації, відстежили ланцюги реалізації видобутого каменю та призначили низку складних інженерно-екологічних експертиз. Матеріали кримінального провадження на сьогодні налічують 74 томи.

Експерти підрахували, що сума шкоди, завданої навколишньому природному середовищу та надрам України, становить 1 млрд 255 млн грн.

Хід розслідування

Наразі арбітражному керуючому вже повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони або використання надр, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування здійснює слідче управління ГУНП в Кіровоградській області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань ДСР Нацполіції. Подальші слідчі дії спрямовані на встановлення всіх причетних до схеми осіб та відшкодування завданих державі збитків.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Черкащині викрили масштабний незаконний видобуток піску з Дніпра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.

На Кіровоградщині викрили незаконний видобуток граніту на 1,2 млрд грн

Джерело: 49000.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua