Вода у Дніпрі може подорожчати: чому тарифи хочуть підвищити

26 червня 2026 р. 15:09

26 червня 2026 р. 15:09


У Дніпрі можуть переглянути тариф на водопостачання та водовідведення — вперше від початку повномасштабної війни. Наразі КП «Дніпроводоканал» уже подало оновлені розрахунки до міської ради на розгляд, пише «Наше місто» з посиланням на «ДніпроTV».

За попередніми даними, вартість послуги може зрости з 31 гривні 36 копійок до 86 гривень 67 копійок за кубометр. Основними причинами можливого підвищення називають суттєве зростання витрат на електроенергію, паливо, реагенти та інші матеріали, необхідні для стабільної роботи системи водопостачання.

У комунальному підприємстві наголошують, що подорожчання є вимушеним кроком і пов’язане із загальними тенденціями в галузі по всій країні.

«Щоб заспокоїти дніпрян, а саме з приводу зростання вартості на послугу водопостачання та водовідведення на значний відсоток, а то ж у декілька разів, хочу зазначити, що це зростання відбувається по всій країні, по всій Україні, тому що є одна галузь водопостачання та водовідведення і не майже, а на всіх підприємствах зростає вартість реагентів, вартість електропостачання електроенергії і найбільш необхідних матеріалів. Тому це є змушеним кроком, щоб ми мали можливість працювати цілодобово, без перебоїв, без збоїв і для підвищення стійкості, яка вже так критично втратила свою можливість, це насосні станції, мережі наші», — зазначив головний технолог КП «Дніпроводоканал» Євген Захаренко.

У підприємстві додають, що тариф не переглядався протягом останніх років повномасштабної війни, а стабільна робота системи потребує значних витрат. Також там підкреслюють, що якість води контролюється цілодобово у лабораторіях на всіх етапах очищення.

«Технологічна лабораторія працює цілодобово. Вона виконує аналіз річки Дніпро та питної води раз на годину по таким показникам, як забарвленість, коламутність, вільний хлор, зв’язаний хлор, лужність, а також pH води, аміак, алюміній, залізо, окиснюваність. І також вона виконує аналіз води на всіх етапах очистки», — пояснила виконуюча обов’язки завідувача лабораторії насосно-фільтрувальної станції Юлія Зубенко.

Вона також додала, що вода, яка подається в мережу, відповідає санітарним нормам.

«Вода, що поступає в мережу, повністю відповідає вимогам Держсанпіну, гігієнічні вимоги до води питної для споживання людиною».

Наразі рішення про зміну тарифу не ухвалене — чинна вартість залишається на рівні 31 гривні 36 копійок за кубометр.

Нагадаємо: Безкоштовні продуктові набори для ВПО: у Дніпрі продовжують підтримувати переселенців.

Раніше ми писали: У Дніпрі в ОСББ встановили сонячні електростанції в межах програми резервного живлення.

Фото: «ДніпроTV».

Вода у Дніпрі може подорожчати: чому тарифи хочуть підвищити

Джерело: nashemisto.dp.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua