Мадяр анонсував відставку генпрокурора Угорщини через скандал з «Ощадбанком»

23 червня 2026 р. 12:04

23 червня 2026 р. 12:04


Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що генеральний прокурор країни Петер Полт незабаром може залишити свою посаду, та натякнув, що це може бути пов’язано зі справою щодо затримання інкасаторів «Ощадбанку» .

Про це повідомляє HVG .

«За наявною в мене інформацією, генеральному прокурору незабаром доведеться піти у відставку» , – заявив Мадяр під час пресконференції.

За його словами, посадовця не потрібно буде усувати законодавчо, оскільки він сам буде змушений подати у відставку.

Пізніше представник державного медіа запитав прем’єра, чи може його інформація бути пов’язано із затриманням інкасаторів українського «Ощадбанку». Мадяр відповів: «Може бути пов’язано».

Як відомо, 17 червня Мадяр заявив про початок масштабного внутрішнього розслідування щодо захоплення українських інкасаторів та коштів Ощадбанку.

Нагадаємо, на початку березня в Угорщині відбулося безпідставне затримання двох броньованих автівок Ощадбанку та семи інкасаторів , які здійснювали перевезення золота й іноземної валюти. Конфлікт виник під час планового рейсу з Австрії в Україну, а загальна вартість затриманого вантажу склала понад 75 млн доларів.

Глава угорського МЗС Петер Сійярто тоді заявив, що вилучені кошти нібито могли належати «українській військовій мафії» , та вимагав офіційних роз'яснень від української сторони.

Згодом Києву вдалося звільнити сімох інкасаторів , а 6 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна повернула кошти та цінності державного Ощадбанку , які були захоплені угорськими спецслужбами.

Також ЗМІ з'ясували, що рішення про силову операцію проти українського інкасаторського конвою «Ощадбанку» ухвалила угорська влада на чолі з тодішнім прем'єр-міністром Віктором Орбаном.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

Мадяр анонсував відставку генпрокурора Угорщини через скандал з «Ощадбанком»

Джерело: www.slovoidilo.ua (Світ)