вологість:
тиск:
вітер:
ООН розпочала евакуацію сотень суден та тисяч моряків із Перської затоки
Одна зі структур ООН повідомила, що у вівторок, 23 червня, почала виводити з Перської затоки сотні суден і тисячі моряків, які застрягли там через американо-ізраїльську війну проти Ірану . У Міжнародній морській організації (ІМО) зазначили, що судна проведуть через Ормузьку протоку спільно зі США, Оманом, Іраном та іншими країнами Перської затоки, пише The New York Times.
За даними ІМО, після початку переговорів між Іраном і США щодо довгострокової мирної угоди більше суден почали виходити з протоки. Водночас рух там досі не повернувся до довоєнного рівня, а в Перській затоці залишаються заблокованими близько 600 суден.
Через атаки Ірану на комерційні судна під час війни багато судноплавних компаній уникали проходу через протоку. NYT зазначає, що унаслідок цього судна з екіпажами понад три місяці простоювали в Перській затоці, а навіть після зниження напруги оператори не поспішали виходити в море без чіткого підтвердження безпеки маршруту.
Аналітикиня компанії Windward, яка займається морською розвідкою, Мішель Візе Бокманн зазначила, що план евакуації може стати дуже корисним для суден, які досі не змогли вийти з Перської затоки через ризики для безпеки. Тим часом речниця ІМО заявила, що організація вже виходить на зв’язок із суднами, щоб запустити процес евакуації.
Міністерство оборони Оману у вівторок повідомило, що евакуаційні судна мають рухатися маршрутом поблизу узбережжя країни. NYT зазначає, що за цими напрямками вже кілька тижнів проходження суден координують американські військові.
Тим часом генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес зазначив, що в затоці застрягли 11 тисяч членів екіпажів, які пережили місяці важких умов і страждань. Усього за час війни під удари потрапили 46 суден, також загинули 14 моряків.
Нагадаємо, що у Швейцарії 21 червня стартували переговори між США, Іраном, Катаром і Пакистаном щодо тимчасової мирної угоди та припинення бойових дій на Близькому Сході. Сторони намагалися домовитися про ядерну програму Тегерана, а також про повне відкриття Ормузької протоки.
Зокрема, зустрічі високого рівня проходили на курорті Бюргеншток. Серед учасників — віцепрезидент США Джей Ді Венс і міністр закордонних справ Ірану.
Крім того, після нового раунду переговорів у Швейцарії Катар і Пакистан повідомили, що Іран та США погодилися
створити «лінію зв’язку»
для безпечного проходу суден через Ормузьку протоку.
Джерело: zn.ua (Світ)
Новини рубріки
Трамп та Іран роблять протилежні заяви про перебіг переговорів та умови угоди
24 червня 2026 р. 09:48
WSJ: Кремль тисне на Білорусь, готуючись до нової ескалації
24 червня 2026 р. 09:48
Гегсет відвідав випробування нової лазерної зброї в Нью-Мексико
24 червня 2026 р. 09:47