вологість:
тиск:
вітер:
Транзит нафти під ударом: Оман натякнув на платний прохід суден Ормузькою протокою
Оман заявив європейським чиновникам, що немає можливості повернутися до довоєнного статус-кво щодо Ормузької протоки.
З транзитних суден, які проходять протокою, можливо, доведеться стягувати певні збори, передає Bloomberg з посиланням на власні джерела.
Хоча оманські чиновники заявили, що завжди дотримуватимуться міжнародного морського права, вони додали, що можуть стягуватися збори за послуги, пов'язані з очищенням протоки або допомогою суднам у її навігації. Незрозуміло, чи Оман заявив, що всі ці збори будуть обов'язковими.
США, Європа та сусіди Оману з арабських країн Перської затоки дедалі більше стурбовані тим, що султанат встановить систему зборів або зборів разом з Іраном для Ормузької протоки.
Президент Франції Еммануель Макрон зустрінеться з лідером Оману, султаном Хайсамом бін Таріком, у Парижі в понеділок, оскільки світові держави продовжують активізувати зусилля щодо забезпечення вільного проходу через протоку.
За даними офісу Макрона, два лідери «обговорять питання безпеки морських шляхів, яка залежить від вільного та безумовного проходу через Ормузьку протоку».
Високопоставлений чиновник США, який попросив залишитися анонімним, заявив, що Іран повідомив адміністрацію Трампа, що він не стягує та не отримує мита, страхові витрати чи будь-які збори за судна, що проходять через протоку, і повторив, що президент США заявив, що Іран не може стягувати плату за цей водний шлях.
Оман та Іран межують з вузьким водним шляхом, одним з найважливіших у світі для перевезення нафти та зрідженого природного газу.
Іран перекрив протоку, атакуючи та погрожуючи суднам з кінця лютого, коли США та Ізраїль почали бомбардувати Ісламську Республіку. Західні уряди заявили, що, ймовірно, він також замінував частину цього району.
Оскільки США та Іран зараз ведуть мирні переговори, Тегеран наполягає на спільному управлінні рухом транспорту з Оманом.
Будь-які збори за судна можуть коштувати торговцям сировинними товарами та перевізникам десятки мільярдів доларів щорічно.
Потоки нафти через Ормузьку протоку наразі зросли, проте залишаються набагато нижчими за довоєнний рівень, і судна все ще стикаються з небезпекою.
На тлі перемир’я між Іраном та США і відновленням руху протокою ціни на нафту пішли вниз .
Разом з тим, США теж хочуть заробляти на Ормузькій протоці . Президент Трамп заявив, що можливі платежі розглядатимуться як компенсація за безпекові послуги, які США надають країнам регіону.
Читайте нас у Facebook
Джерело: fakty.ua (Світ)
Новини рубріки
Хунта Буркіна-Фасо розірвала дипвідносини з Францією
27 червня 2026 р. 20:12
У Данії зафіксували найспекотніший за понад 150 років день
27 червня 2026 р. 19:40
Ізраїль завдав удару безпілотником по Лівану
27 червня 2026 р. 19:12