Австралія подвоїть штраф за порушення заборони на соцмережі

28 червня 2026 р. 14:07

28 червня 2026 р. 14:07


Австралія подвоїть штраф для платформ за порушення національного закону про мінімальний вік для користування соціальними мережами до 99 млн австралійських доларів (понад 68 млн доларів США).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС.

Зазначається, що у межах оновленого законодавства комісар з питань електронної безпеки також матиме право зобов’язувати компанії соціальних мереж надавати докази того, які заходи вони вжили для дотримання заборони.

В Австралії з 10 грудня 2025 року дітям до 16 років заборонено користуватися десятьма основними платформами соцмереж, однак широко визнано, що багато хто з них все ще має можливість отримувати доступ до заборонених додатків та користуватися ними.

Повідомляється, що було розпочато розслідування щодо ймовірного порушення вимог п’ятьма забороненими платформами: Facebook, Instagram, Snapchat, TikTok та YouTube.

Комісія з електронної безпеки Австралії у звіті зазначила, що сім із десяти дітей віком до 16 років, які мали акаунти в соціальних мережах до введення заборони, все ще мають «певний доступ» до них.

Уряд країни у заяві, оприлюдненій у суботу, визнав деякі з цих проблем і зауважив, що посилення покарань є свідченням того, що австралійська влада «посилює тиск на платформи, які не вживають достатніх заходів».

У заяві також йдеться, що розширення повноважень комісара з питань електронної безпеки сприятиме «більш ефективному проведенню розслідувань та можливим заходам щодо забезпечення дотримання законодавства».

Як повідомляв Укрінформ, на початку грудня в Австралії почала діяти перша у світі заборона на соціальні мережі для користувачів віком до 16 років , мільйони дітей та підлітків втратили доступ до своїх облікових записів.

Фото: Unsplash/Julian

Австралія подвоїть штраф за порушення заборони на соцмережі

Джерело: ukrinform.ua (Світ)