Україна провела 76-й обмін полоненими: 160 українських захисників нарешті вдома

26 червня 2026 р. 15:59

26 червня 2026 р. 15:59


У п’ятницю, 26 червня 2026 року , Україна повернула з російської неволі ще 160 військовослужбовців . Усі звільнені потрапили в полон ще в 2022 році .

Про повернення Захисників повідомили Президент України Володимир Зеленський і Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими.

Серед звільнених — військовослужбовці Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

Додому повернулися представники Сухопутних військ, Сил підтримки, Десантно-штурмових військ, Сил територіальної оборони, Повітряних Сил, Медичних сил і Військово-Морських Сил.

Вони захищали Україну в Маріуполі та на “Азовсталі”, а також воювали на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.

Серед визволених — 115 оборонців Маріуполя . Окрім солдатів і сержантів, під час обміну вдалося повернути 58 офіцерів .

Наймолодшому звільненому Захиснику — 26 років , найстаршому — 66 років .

Президент України Володимир Зеленський подякував усім, хто працював над поверненням українців, а також військовим, які поповнюють обмінний фонд.

У Координаційному штабі зазначили, що це був 76-й обмін полоненими . Його провели за дорученням Президента України.

Усі звільнені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати та документи. Також вони вирушать на реабілітацію після тривалої ізоляції в російському полоні.

Загалом за час роботи Координаційного штабу з російської неволі повернули 9606 українських військових і цивільних .

У Координаційному штабі подякували Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за посередництво й допомогу в організації обміну.

Раніше ми писали:

Україна провела 76-й обмін полоненими: 160 українських захисників нарешті вдома

Джерело: korabelov.info

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua