вологість:
тиск:
вітер:
У 2-й міській лікарні Полтави відкрили нову операційну для гінекологічного відділення
У гінекологічному відділенні другої міської клінічної лікарні Полтави відкрили новостворену операційну залу.
Як повідомила пресслужба Полтавської міської ради, у відділенні створені всі необхідні умови та встановлене сучасне високотехнологічне обладнання для проведення оперативних втручань і надання допомоги жінкам — як мешканкам Полтави, так і пацієнткам з інших регіонів.
Реконструкцію виконали за кошти бюджету громади. У межах оновлення приміщення встановили лапароскопічні стійки, сучасні операційні столи, облаштували кімнати пробудження, інтенсивної терапії, приміщення для персоналу та господарські блоки. За даними лікарні, протягом дев’яти місяців минулого року у відділенні провели понад 600 операцій, а за перші три місяці 2025 року — 142.
Гінекологічне відділення розраховане на 20 ліжок і надає ургентну та планову допомогу. З 1 березня 2025 року його очолює лікарка — акушерка-гінеколог вищої категорії Алла Будаєва, яка має багаторічний досвід роботи в міському пологовому будинку та Полтавській ЦРБ, а з 2018 року керувала гінекологічним відділенням.
За словами медичного директора лікарні Віталія Микитченка, якого цитує «Суспільне Полтава», у новій операційній залучатимуть як відкриті, так і малоінвазивні методики.
«90% оперативних втручань ми виконуємо лапароскопічно. Після таких операцій пацієнтки швидше відновлюються, і майже не виникає ускладнень» , — зазначив він.
Також, за його словами, новий операційний стіл витримує до 400 кілограмів та дозволяє змінювати положення пацієнтки під час втручань.
Ян ПРУГЛО , «Полтавщина»
Джерело: poltava.to
Новини рубріки
Відпустка без хвилювань: як залишити дім під наглядом, навіть коли ви за сотні кілометрів
26 червня 2026 р. 18:22