У Харкові топчиновниця та бізнесмен розікрали мільйони на держпрограмах

24 червня 2026 р. 19:07

24 червня 2026 р. 19:07


24.06.2026  18:35   Дмитро Колонєй

Деталі гучного корупційного скандалу в Харкові.

За процесуального керівництва Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова офіційні підозри отримали топпосадовиця Харківського обласного центру зайнятості та місцевий підприємець. За версією слідства, мова йде не про поодинокі випадки, а про системну масштабну схему незаконного отримання державних грошей.

Схема №1: Фейкова автошкола та «мертві душі» за кермом вантажівок

У 2025 році чиновниця обласного центру зайнятості організувала незаконну видачу державних ваучерів, які мали покривати витрати на навчання водіїв категорії «С» (вантажні автомобілі). Навчання мало проходити в одній із автошкіл Куп’янського району.

Проте перевірка виявила кричущі факти:

  • Вказаний навчальний заклад взагалі не мав ліцензії на надання таких освітніх послуг;
  • На балансі автошколи не було жодного вантажного автомобіля для проведення практичних занять.

Попри очевидні порушення, службовиця не припинила співпрацю із закладом. Вона безпідставно спрямувала понад 2,1 мільйона гривень із державного фонду соцстрахування на оплату 57 фіктивних договорів. Посадовиця достовірно знала, що жодна людина реального навчання там не проходила. До слова, директорці цієї горе-автошколи, яка «підготувала» десятки фейкових водіїв та привласнила кошти, прокурори вручили підозру ще у квітні 2026 року.

Схема №2: Примарне працевлаштування осіб з інвалідністю та фейкові ґаджети

Окрім цього, чиновниця очолювала спеціальну робочу групу, яка ухвалювала рішення про надання роботодавцям державних компенсацій. Протягом квітня — червня 2025 року вона погодила виплату бюджетних коштів для директора підприємств, який влаштував цинічний «бізнес на папері».

Ділок фіктивно «працевлаштував» до себе на дистанційну роботу 9 осіб з інвалідністю. Після цього він подав до центру зайнятості документи про те, що нібито закупив для облаштування їхніх робочих місць дорогу комп’ютерну техніку. Насправді жодних ґаджетів бізнесмен не купував і жодних умов для людей не створював. Через відсутність належної перевірки та недбалість з боку службовиці державний бюджет збіднів на понад 1 мільйон гривень.

Посадовиці центру зайнятості інкриміновано

  • зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України) та
  • службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Підприємець, який встиг нажитися на фіктивних робочих місцях підозрюється у

  • повторному шахрайстві та привласненні чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану і у великих розмірах (ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 191 КК України).

Правоохоронці наголошують, що це лише частина великого розслідування. Раніше за аналогічними махінаціями у цій сфері вже було викрито ще двох підприємців:

  • один незаконно отримав понад 2,1 млн грн,
  • а справу іншої бізнесвумен (майже 850 тис. грн збитків) уже передано до суду.

Наразі слідство триває. Оперативники СБУ та слідчі поліції перевіряють можливу причетність інших високопосадовців центру зайнятості до вказаних злочинів.

ду.

У Харкові топчиновниця та бізнесмен розікрали мільйони на держпрограмах

Джерело: redpost.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua