На ремонті корпусу медуніверситету Богомольця у Києві вкрали понад 15 млн грн

23 червня 2026 р. 16:49

23 червня 2026 р. 16:49


Правоохоронці викрили масштабну схему заволодіння бюджетними коштами під час ремонту фасаду та покрівлі одного з корпусів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Загальна сума збитків, завданих державному закладу, перевищує 15 млн грн.

Як пише Delo.ua , про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України.

Деталі схеми

Слідство встановило, що в 2021 році під час проведення тендерів на ремонтні роботи організатори створювали видимість конкуренції між підконтрольними компаніями.

Після укладання договору з переможцем, у звітну документацію вносилися завідомо завищені дані про вартість та обсяги виконаних робіт.

Отримані бюджетні кошти перераховували на рахунки фіктивних суб’єктів господарювання та переводили у готівку.

Хто отримав підозри

У межах розслідування про підозру повідомлено трьом особам, дії яких кваліфіковано за ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом службового зловживання в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Серед них - жінка, яка, за даними слідства, забезпечувала створення та участь підконтрольних підприємств у тендерах університету. Їй інкримінують службове підроблення та пособництво у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

Під час санкціонованого обшуку вона намагалася втекти через вікно, однак її розшукали. Суд обрав підозрюваній запобіжний захід із правом внесення 8 млн грн застави.

Також підозру повідомлено інженеру з технічного нагляду, який здійснював контроль за проведенням робіт, та колишньому начальнику відділу капітальних ремонтів і будівництва Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Останній перебуває під нічним домашнім арештом.

Обвинувальні акти щодо інших осіб, які, за версією слідства, безпосередньо привласнили кошти університету, вже розглядаються у суді.

Нагадаємо, Господарський суд Києва скасував приватизацію колишньої будівлі Університету банківської справи у центрі Львова, який Фонд держмайна продав компанії львівського бізнесмена та батька голови Львівської ОВА Максима Козицького Зіновія Козицького.

На ремонті корпусу медуніверситету Богомольця у Києві вкрали понад 15 млн грн

Джерело: delo.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua