вологість:
тиск:
вітер:
Експорт електроенергії з України досяг максимуму з жовтня 2025 року
У період з 15 по 21 червня Україна скоротила імпорт електроенергії на 23% порівняно з попереднім тижнем - до 77,4 тис. МВтгод. Водночас експорт зріс у 2,5 раза та досяг 43,9 тис. МВтгод, що стало найвищим тижневим показником із жовтня 2025 року.
Як пише Delo.ua , про це інформують в аналітичному центрі DIXI Group.
Про експорт електроенергії
Покращенню ситуації в енергосистемі сприяли сприятливі погодні умови. Сонячна погода та помірні температури дозволили збільшити виробництво електроенергії побутовими сонячними електростанціями та знизити навантаження на мережу. Додатковим фактором стало повернення після ремонту одного з енергоблоків атомної електростанції, що позитивно вплинуло на баланс енергосистеми.
У результаті внутрішня генерація разом із комерційним імпортом повністю забезпечували потреби споживачів, тому протягом тижня обмеження електропостачання не застосовувалися.
Найбільше електроенергії Україна імпортувала з Угорщини - 33,4 тис. МВт·год, що становить 43% від загального обсягу. Із Словаччини надійшло 18,6 тис. МВт·год (24%), з Румунії - 16,8 тис. МВт·год (22%), з Польщі - 8 тис. МВт·год (10%), а з Молдови — 0,6 тис. МВт·год (1%).
Порівняно з попереднім тижнем закупівлі електроенергії скоротилися за більшістю напрямків на 13–33%. Водночас винятком стала Молдова, звідки обсяги імпорту зросли.
Експорт електроенергії здійснювався щодня протягом усього тижня. Найбільшим імпортером української електроенергії залишалася Угорщина, на яку припало 26 тис. МВт·год або 59% від загального експорту. До Молдови було поставлено 12 тис. МВт·год (27%), до Румунії - 5,7 тис. МВт·год (13%), а до Словаччини - 0,2 тис. МВт·год (1%).
Найдинамічніше зростання експорту зафіксовано у напрямках Словаччини, Молдови та Угорщини. Зокрема, поставки до Словаччини збільшилися у п’ять разів, хоча залишалися незначними за обсягом і відбувалися лише протягом двох вечірніх годин 18 червня. Експорт до Молдови та Угорщини зріс у 3,5 раза. Водночас постачання до Румунії скоротилися на 12%, а експорт до Польщі не здійснювався.
Попри суттєве зростання експорту, Україна за підсумками тижня залишилася нетто-імпортером електроенергії. Загальний обсяг імпорту перевищив експорт у 1,8 раза.
Світло без графіків до осені
Літо 2026 року в Україні пройде під знаком енергетичного балансування: попри оптимістичніші прогнози, експерти не виключають повернення графіків відключень.
Головними ризиками залишаються масовані обстріли та літня спека, яка традиційно збігається з плановими ремонтами АЕС. При цьому навіть стрімкий розвиток сонячної генерації не здатен повністю перекрити дефіцит, оскільки Україні досі критично бракує промислових акумуляторів для покриття вечірніх піків споживання.
Новини рубріки
Бізнес стурбований істотним зростанням кількості перевірок імпортерів алкоголю
23 червня 2026 р. 19:22
Українці можуть отримати до 3000 гривень: кого це стосується
23 червня 2026 р. 19:08
В Україні на тлі слабкого попиту дешевшає кукурудза
23 червня 2026 р. 18:53