Нафта дешевшає на тлі зростання поставок з Близького Сходу

25 червня 2026 р. 09:07

25 червня 2026 р. 09:07


У четвер ціни на нафту продовжили знижуватися, наблизившись до рівнів, що востаннє спостерігалися перед початком війни в Ірані, оскільки очікування щодо зростання пропозиції з Близького Сходу переважили побоювання щодо попиту.

Про це повідомляє Reuters , передає Укрінформ.

Станом на ранок ціни на нафту марки Brent з найближчим терміном поставки у серпні подешевшали на 1,22 долара, або 1,65%, до 72,52 долара за барель, нафта West Texas Intermediate (WTI) — на 1,02 долара, або 1,45%, до 69,32 долара за барель.

Зазначається, що обидва контракти досягли найнижчого рівня з 27 лютого.

Серпневі ф'ючерси на нафту марки Brent торгувалися дешевше від вересневих, ціна яких становила 73,59 долара, що свідчить про достатню короткострокову пропозицію на ринку.

«Швидкість цього падіння заскочила багатьох зненацька, оскільки ринки значно швидше, ніж очікувалося два тижні тому, закладають у ціни повернення близькосхідної нафти», — зазначив аналітик IG Тоні Сайкамор.

У середу ціна на Brent впала більш ніж на 3 долари на тлі послаблення побоювань щодо перебоїв із поставками, а ціна на WTI на момент закриття торгів знизилася майже на 3 долари.

Міністр енергетики США Кріс Райт заявив у середу, що обсяги поставок через Ормузьку протоку наблизилися до рівнів, які спостерігалися до початку війни з Іраном. За його словами, за останні 24 години через протоку пройшло щонайменше 20 мільйонів барелів. Повне відновлення руху через Ормуз займе кілька тижнів, оскільки протоку потрібно розмінувати, заявив міністр.

Зростання поставок з Близького Сходу, а також наміри Ірану наростити експорт після тимчасового послаблення американських санкцій спричинили зниження цін на фізичні партії нафти по всьому світу, йдеться у публікації.

Минулого тижня попередня угода між США та Іраном про припинення війни дала змогу відновити рух через Ормузьку протоку. Міністр енергетики США заявив, що нафта й надалі надходитиме через Ормуз, навіть якщо угода не буде дотримана, і Іран не зможе знову заблокувати цей маршрут.

Аналітики Macquarie очікують, що ситуація на ринку нафти швидко нормалізується до довоєнного рівня завдяки адаптації логістичних ланцюгів та відновленню роботи Ормузької протоки. Вони прогнозують, що в третьому кварталі середні ціни на нафту Brent і WTI становитимуть відповідно 67 і 62 долари за барель, що нижче за середні показники другого кварталу — 94 і 87 доларів за барель.

Як повідомляв Укрінформ, Оман у координації з Міжнародною морською організацією (ІМО) ООН відкрив тимчасовий транзитний коридор для суден в Ормузькій протоці, прохід яким здійснюватиметься без стягування мит.

Фото: freepik

Нафта дешевшає на тлі зростання поставок з Близького Сходу

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)