Московська біржа на новому мінімумі: інвестори реагують на ризики мобілізації

25 червня 2026 р. 11:59

25 червня 2026 р. 11:59


Індекс Московської біржі вкотре обвалився до нового мінімуму через ескалацію з Україною, а також на тлі чуток про те, що після виборів до Держдуми влада РФ може оголосити масову мобілізацію в країні. Про це повідомляє The Moscow Times.

На торгах 25 червня індекс, що включає акції 46 найбільших компаній РФ, втратив додатково 4% та опускався до рівня 2230,47 пункту, що є найнижчим показником із лютого 2023 року.

Як наслідок, з початку поточного тижня фондовий ринок РФ впав на 7,3%, а з початку червня — майже на 13%.

Видання зазначає, що якщо тренд падіння збережеться, то червень 2026 року стане для російської біржі найгіршим місяцем із вересня 2022 року.

Так, акції "Газпрому" у середу подешевшали ще на 3,47% та оновили мінімум із 2008 року. Акції "Роснефти" впали на 2,7%, до найнижчого рівня з жовтня 2022 року. На 3,7% відкотилися котирування "Лукойлу" і "Сєвєрсталі", на 4,3% — "Норнікеля", на 4,5% — "Магніта", на 5% — НЛМК.

За оцінками видання, з весни 2024 року, коли Кремль і президент США Дональд Трамп розпочали переговори, російський ринок акцій упав уже майже на 40%, а його капіталізація до ВВП близька до абсолютного мінімуму за останні 26 років.

Раніше спеціальний представник Євросоюзу з питань санкцій Девід О’Салліван заяивив, що економіка Росії перебуває у вкрай складному стані через західні санкції і може пережити різкий фінансовий колапс у найближчій перспективі.

Однак варто зазначити, що США можуть прийти на допомогу РФ. Так, Мінфін США днями переглянув санкційні списки та виключив із них сімох російських громадян, два судна РФ і дві турецькі компанії. Зокрема, США зняли санкції із сина олігарха Владіміра Потаніна.

Московська біржа на новому мінімумі: інвестори реагують на ризики мобілізації

Джерело: zn.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua