Україна прагне повернутися до 54 ГВт генерації, які вона мала до 2014 року - Шмигаль

25 червня 2026 р. 18:20

25 червня 2026 р. 18:20


Стратегічною амбіцією України є повернення до 54 гігават генеруючої потужності, які вона мала до початку російської агресії.

Про це сказав перший віцепрем'єр-міністр - міністр енергетики Денис Шмигаль під час презентації візії для оновленої Енергетичної стратегії на полях Конференції з відновлення України в Гданську URC-26, передає кореспондент Укрінформу.

«Наша стратегічна амбіція — повернутися до 54 гігават встановленої потужності. Це рівень, який Україна мала до початку російської агресії у 2014 році. Але ми не намагаємося відтворити стару систему. Ми будуємо новий енергетичний баланс», – сказав він.

Шмигаль пояснив, що Україна планує розвивати енергетику навколо трьох основних стовпів. По-перше, 50% потужності складатиме ядерна енергетика, яка залишається низьковуглецевою базовою генерацією електроенергії в Україні.

Другим стовпом є відновлювальна енергетика, яка має бути на 30% від усієї генерації, що є зобовʼязанням України.

Третім стовпом є нова генерація на газовому паливі та модернізація сектору теплоенергетики з рівнем сталості близько 20%.

Як повідомлялося, напередодні Конференції з відновлення України URC 2026 у Гданську Європейська комісія, Міністерство енергетики України та Секретаріат Енергетичного співтовариства виступили зі спільною заявою щодо посилення підтримки енергетичного сектору України напередодні зимового періоду.

Також 20 країн, представники ЄС та 6 міжнародних організацій взяли участь в обговоренні потреб української енергетики на засіданні Координаційної групи з питань енергетики України G7+.

Фото: Денис Шмигаль / Телеграм

Україна прагне повернутися до 54 ГВт генерації, які вона мала до 2014 року - Шмигаль

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua