На Чернігівщині оголосили про обовʼязкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів

25 червня 2026 р. 09:35

25 червня 2026 р. 09:35


У Чернігівській області рада оборони на запит військових ухвалила рішення про обовʼязкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів із 1 липня.

Про це очільник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус повідомив у “Фейсбуці”.

Ідеться про Прибинь, Шишківку та Рудню Корюківської територіальної громади, Лемешівку й Мощенку Городнянської громади, Воробʼївку, Камінь, Камʼянську Слободу, Карабани та Чайкине Новгород-Сіверської громади, Газопровідне й Олександрівку Семенівської громади.

Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації із семи прикордонних сіл, де її оголошували взимку. Ідеться про населені пункти Сновської, Городнянської, Новгород-Сіверської та Семенівської громад: Гірськ, Берилівку, Бучки, Грем’яч, Будо-Воробʼївську, Костобобрів і Залізний Міст. Охочі жителі тоді виїхали, решта писали відмови.

«За даними громад та РВА, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі жителів. Серед них – 120 дітей», – зазначив Чаус.

Він наголосив, що алгоритм дій уже напрацьований. Жителів поінформують про місця збору. Усі необхідні служби задіяні. Є затверджені евакуаційні маршрути й транспорт. Розселення людей – обовʼязкова умова.

«Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені. Евакуацію маємо завершити за два місяці», – заявив голова ОВА.

купити квартиру Луцьку

На Чернігівщині оголосили про обовʼязкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів

Джерело: volynonline.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua