Показники повернулися до рівня 2021 року, але пити ще не можна: Сєнкевич про воду

24 червня 2026 р. 16:58

24 червня 2026 р. 16:58


Вода на виході з очисних споруд Миколаєва вже відповідає санітарним нормам за абсолютною більшістю хімічних і бактеріологічних показників. Водночас використовувати воду з крана для пиття та приготування їжі поки не рекомендують.

Про це 24 червня 2026 року повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич .

За його словами, показники прозорості, бактеріологічної безпеки, жорсткості та вмісту хлоридів повернулися до рівня мирного 2021 року .

“Це результат великої та кропіткої роботи багатьох спеціалістів. Ми не можемо детально висвітлювати з міркувань безпеки нашу роботу, але вона триває щодня”, — зазначив мер.

Водночас на якість води безпосередньо у кранах продовжує впливати стан міських водопровідних мереж. Після тривалого використання солоної води труби зазнали пошкоджень і корозії, тому потребують промивання та відновлення.

Через проходження очищеної води старими й зношеними мережами її якість дорогою до споживачів може частково змінюватися.

Також на виході з очисних споруд залишається один показник, який ще не повністю відповідає нормативам, — окиснюваність. Фахівці контролюють його та продовжують роботи з доведення води до необхідних параметрів.

Наразі водопровідну воду можна використовувати для душу, прання, прибирання та інших побутових потреб.

Для пиття й приготування їжі містянам рекомендують користуватися очищеною водою з безкоштовних пунктів видачі та обов’язково кип’ятити її перед вживанням.

За словами міського голови, у Миколаєві працює понад 250 пунктів видачі очищеної води. Їхні адреси можна знайти на спеціальній онлайн-карті міста.

Роботи з відновлення водопровідних мереж і стабілізації якості води тривають.

показники води

Нагадаємо, раніше ми писали:

Показники повернулися до рівня 2021 року, але пити ще не можна: Сєнкевич про воду

Джерело: korabelov.info