вологість:
тиск:
вітер:
22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни
Сьогодні, 22 червня, в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Саме на світанку 22 червня 1941 року нацистська Німеччина розпочала масштабний наступ уздовж усього кордону — від Балтійського до Чорного моря. Київ став одним із перших великих міст, які зазнали ударів з повітря. Цьогоріч минає 85 років від початку вторгнення, що забрало життя кожного п’ятого українця.
За оцінками істориків, Друга світова війна забрала життя мільйонів українців — як військових, так і цивільних. Зруйновані міста й села, окупація, Голокост, депортації та репресії залишили рани, які відчуваються й досі. Сьогодні українці вшановують усіх, хто загинув на фронтах, став жертвою окупації, переслідувань та воєнного лихоліття, а також згадують ціну, яку народ заплатив за мир.
Нині ці історичні події набувають додаткового контексту, оскільки через повномасштабне вторгнення рф Україна знову перебуває в стані війни та щодня зазнає людських і матеріальних втрат.
Джерело: proskurivplus.km.ua
Новини рубріки
У Городку вшанували пам’ять жертв Другої світової війни
22 червня 2026 р. 13:41
ТОП-10 страв для замовлення на вечір
22 червня 2026 р. 12:59
Йому назавжди 51: у Городку згадали захисника Дмитра Чайку
22 червня 2026 р. 12:16