вологість:
тиск:
вітер:
Міненерго уперше за 20 років придбало ОВДП
"Міністерство енергетики України вперше за майже 20 років здійснило придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) за кошти фінансового резерву. Майже 400 млн грн уже інвестовано в державні цінні папери, а загалом у 2026 році обсяг таких інвестицій становитиме близько 785 млн грн", - написав Шмигаль.
Він пояснив, що придбання ОВДП стало першим кроком у запровадженні передбаченого законодавством механізму управління коштами фінансового резерву. Останній формується за рахунок регулярних внесків НАЕК «Енергоатом», яке щомісяця перераховує до спеціального фонду 65,4 млн грн для забезпечення майбутнього зняття з експлуатації ядерних установок.
"Протягом тривалого часу кошти резерву фактично не були залучені до фінансових інструментів збереження вартості. У результаті інфляційних процесів кошти, накопичені до 2025 року, суттєво втратили свою реальну вартість", - зауважив Шмигаль.
Він наголосив, що інвестування коштів фінансового резерву в облігації внутрішньої державної позики є надійним та ефективним інструментом управління державними ресурсами. Такий підхід дозволить захистити кошти від інфляції, зберегти їхню купівельну спроможність та забезпечити додаткове наповнення резерву за рахунок доходу від державних цінних паперів.
У майбутньому ці кошти будуть спрямовані на фінансування робіт зі зняття з експлуатації ядерних установок.
Як повідомлялося, Міністерство фінансів України 23 червня 2026 року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету 5,91 млрд гривень.
Новини рубріки
Ціни на овочі в Україні — актуальна вартість на 24 червня
24 червня 2026 р. 13:30
В Україні готують запуск "єЧерги" для легкових автомобілів на кордоні
24 червня 2026 р. 13:30