Міненерго уперше за 20 років придбало ОВДП

24 червня 2026 р. 12:41

24 червня 2026 р. 12:41


Міністерство енергетики за кошти резерву придбало облігації внутрішньої державної позики для забезпечення у майбутньому фінансування робіт зі зняття з експлуатації ядерних установок.

"Міністерство енергетики України вперше за майже 20 років здійснило придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) за кошти фінансового резерву. Майже 400 млн грн уже інвестовано в державні цінні папери, а загалом у 2026 році обсяг таких інвестицій становитиме близько 785 млн грн", - написав Шмигаль.

Він пояснив, що придбання ОВДП стало першим кроком у запровадженні передбаченого законодавством механізму управління коштами фінансового резерву. Останній формується за рахунок регулярних внесків НАЕК «Енергоатом», яке щомісяця перераховує до спеціального фонду 65,4 млн грн для забезпечення майбутнього зняття з експлуатації ядерних установок.

"Протягом тривалого часу кошти резерву фактично не були залучені до фінансових інструментів збереження вартості. У результаті інфляційних процесів кошти, накопичені до 2025 року, суттєво втратили свою реальну вартість", - зауважив Шмигаль.

Він наголосив, що інвестування коштів фінансового резерву в облігації внутрішньої державної позики є надійним та ефективним інструментом управління державними ресурсами. Такий підхід дозволить захистити кошти від інфляції, зберегти їхню купівельну спроможність та забезпечити додаткове наповнення резерву за рахунок доходу від державних цінних паперів.

У майбутньому ці кошти будуть спрямовані на фінансування робіт зі зняття з експлуатації ядерних установок.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів України 23 червня 2026 року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету 5,91 млрд гривень.

Міненерго уперше за 20 років придбало ОВДП

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua