вологість:
тиск:
вітер:
Україна вперше потрапила до п'ятірки лідерів в Європі зі встановлення систем накопичення енергії
Асоціація SolarPower Europe опублікувала рейтинг ринків BESS: Україна на четвертому місці
Україна вперше увійшла до п'ятірки найбільших ринків систем накопичення енергії (Battery Energy Storage System, BESS) у Європі. Про це йдеться у звіті European Battery Market Outlook 2026-2030, опублікованому асоціацією SolarPower Europe у вівторок, 23 червня.
У 2025 році в Україні ввели в експлуатацію майже 3 ГВт-год нових потужностей накопичення енергії.
У Європі було введено в експлуатацію 36 ГВт-год нових BESS, завдяки чому сукупна встановлена потужність накопичувачів тут вперше перевищила 100 ГВт-год. Річні темпи зростання ринку склали 48%.
У 27 державах Європейського Союзу протягом 2025 року встановили 27 ГВт-год накопичувачів, що становить 75% усіх нових потужностей у Європі. Сукупна потужність BESS у Євросоюзі наприкінці року досягла майже 80 ГВт-год.
Найбільшим сегментом ринку стали великі промислові системи накопичення енергії (utility-scale BESS), на які припало понад половину всіх нових введень.
Найбільшими ринками BESS залишаються Німеччина, Велика Британія та Італія, однак їхня частка скорочується через швидке зростання ринків інших країн.
Крім названих держав, до п'ятірки лідерів у 2025 увійшла вперше також Болгарія, де протягом року було введено майже по 3 ГВт-год нових систем накопичення енергії.
На ці п’ять найбільших ринків припало 62% усіх нових встановлень BESS у Європі. У 2024 році цей показник становив майже 80%.
Вперше до огляду, що проводить SolarPower Europe, включили Туреччину. Вона має найбільший у Європі портфель попередньо погоджених проєктів накопичення енергії — 33,1 ГВт у межах 678 проєктів, схвалених регулятором. Однак станом на кінець 2025 року в експлуатації перебувало лише 390 МВт-год накопичувачів. До лютого 2026 року додатково було введено ще 300 МВт-год у складі сонячних та вітрових електростанцій.
- 15 червня стало відомо, що компанія DRI, європейський підрозділ холдингу ДТЕК Ріната Ахметова з розвитку альтернативної енергетики, розпочала будівництво системи накопичення енергії у польському місті Тшебіня.
Джерело: ua-independent.com (Економіка)
Новини рубріки
Нафта дешевшає, але АЗС мовчать. Що буде з цінами на заправках та в супермаркетах?
25 червня 2026 р. 10:49