ДТЕК отримає парогазову електростанцію від американської компанії GE Vernova

26 червня 2026 р. 09:46

26 червня 2026 р. 09:46


Група ДТЕК та американська компанія GE Vernova підписали меморандум, який передбачає надання українським енергетикам парогазової електростанції потужністю 650 МВт.

Як передає Укрінформ, про це повідомив перший віцепрем'єр-міністр України - міністр енергетики Денис Шмигаль у Телеграмі .

"Нова парогазова електростанція потужністю 650 МВт посилить один з українських об’єктів генерації. Відповідний меморандум був підписаний в моїй присутності між ДТЕК та американською компанією GE Vernova на полях URC2026 у Ґданську", - написав Шмигаль.

Він підкреслив, що такі угоди мають критичне значення для відновлення та розвитку генеруючих потужностей в умовах російських атак на енергетику. Електростанція посилить гнучкість і стійкість енергосистеми.

"Дякую GE Vernova і Сполученим Штатам за довіру та готовність інвестувати в енергетичне майбутнє України. Відновлення енергетичної інфраструктури залишається одним із ключових пріоритетів на шляху до стійкого розвитку та відбудови держави", - додав міністр.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції та розвитку надасть НЕК "Укренерго" 90 млн євро для посилення захисту енергетичної системи та формування резервів обладнання в Україні.

ДТЕК отримає парогазову електростанцію від американської компанії GE Vernova

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)