Нацбанк змінив правила поповнення рахунків через термінали

26 червня 2026 р. 10:16

26 червня 2026 р. 10:16


Національний банк України з 26 червня запровадив нові вимоги до внесення готівки через програмно-технічні комплекси самообслуговування.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у постанові Правління НБУ №67.

Згідно з документом, нові вимоги стосуються операцій із внесення готівки через платіжні термінали самообслуговування для поповнення рахунків або переказу коштів.

Відтак, під час внесення готівки через такі термінали незалежно від суми операції користувач повинен ввести повний номер мобільного телефону. Після цього на зазначений номер надходитиме одноразовий пароль у SMS або через автоматичний телефонний дзвінок, який необхідно ввести на екрані термінала для підтвердження операції.

Крім того, квитанції за такими операціями відтепер мають містити повний номер мобільного телефону платника, а надавачі платіжних послуг зобов'язані зберігати інформацію про підтвердження номера та інші дані операції.

Водночас нові вимоги не поширюються на низку операцій. Зокрема, без додаткового підтвердження номера телефону можна сплачувати податки , штрафи, адміністративні та житлово-комунальні послуги.

Підтвердження також не вимагатиметься під час оплати послуг фіксованого телефонного зв'язку, телебачення, інтернету й охорони, придбання залізничних квитків, оплати проїзду в громадському транспорті, а також поповнення мобільного рахунку на суму до 500 грн на місяць на один номер.

Як повідомлялось, у I кварталі 2026 року кількість та сума безготівкових операцій із платіжними картками продовжували зростати.

Фото: gullivercenter.com

Нацбанк змінив правила поповнення рахунків через термінали

Джерело: ukrinform.ua (Економіка)